Stormshield vs Fortinet

Szybkie porównanie Stormshield UTM z Fortinet

Stormshield opublikował ostatnio krótki raport pokazujący przewagę rozwiązań UTM Stormshield nad urządzeniami firmy Fortinet – jednego z głównych konkurentów w zakresie rozwiązań do kompleksowego zabezpieczania sieci klasy UTM. Poniżej kilka informacji, które mogą okazać się pomocne przy wyborze rozwiązania UTM.

Wydajność z włączonym IPS

Porównanie wydajności Firewall oraz IPS urządzeń Stormshield i FortinetOgólnie rzecz biorąc, w zakresie wydajności w urządzeniach Fortinet włączenie IPSa ma dużo większy – negatywny wpływ na wydajność niż w przypadku rozwiązań Stormshield. Jest to bardzo istotny parametr, który obowiązkowo należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu dwóch urządzeń, które z pozoru mają podobną wydajność firewalla, a zupełnie różną firewalla z włączoną funkcją IPS.

Funkcjonalność

Fortinet jest znany z dużej liczby funkcji dostępnych w urządzeniach. jednak w rzeczywistości często okazuje się, że funkcje te pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o ich funkcjonalność, użyteczność oraz wydajność. Rozwiązania Stormshield Network Security oferują wysoki poziom jakości i wydajności wszystkich dostępnych funkcji, co pozwala na bezproblemowe i spokojne działanie w środowisku produkcyjnym.

 

Przeczytaj pełną treść porównania rozwiązań Fortinet oraz Stormshield i podejmij właściwą decyzję dotyczącą zakupu rozwiązania UTM.