Barometr cyberbezpieczeństwa

Cyberatak zjawiskiem powszechnym

Skala oraz stopień skomplikowania cyberataków na firmy zwiększa się z roku na rok. W minionym roku 82% różnej wielkości przedsiębiorstwa działające w Polsce odnotowały przynajmniej jeden incydent bezpieczeństwa – dowiadujemy się z badania Barometr cyberbezpieczeństwa przeprowadzonego przez KPMG.

 

barometr cyberbezpieczeństwa

 

Zgodnie z raportem ankietowane firmy najbardziej obawiają się złośliwego oprogramowania (wykorzystywanego do wymuszania okupu, ataków ukierunkowanych APT czy kradzieży danych), ataków na aplikacje oraz słabości czynnika ludzkiego (phishing, kradzież danych przez pracowników). Najmniejsze obawy respondentów budzą kradzież danych w skutek naruszenia bezpieczeństwa fizycznego czy ataki typu odmowa usługi (DoS/DDoS). Tutaj należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ często mniejsze obawy mogą oznaczać niedoszacowanie ryzyka przez respondentów.

Rozwiązanie? – Stormshield!

Żeby uniknąć tego typu zagrożeń warto się zabezpieczyć takimi rozwiązaniami jak STORMSHIELD, które stanowią kompleksowe narzędzia do zabezpieczenia sieci firmowych. Jeżeli chciałbyś poznać ich funkcjonalność w praktyce, zarejestruj się na bezpłatną eKonferencję, podczas której przedstawimy Ci tę technologię.

 

Pełna treść raportu Barometr cyberbezpieczeństwa