Kilka powodów do inwestycji w urządzenie UTM

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę ma dostęp do poufnych informacji w wersji elektronicznej i nawet Ci najmniejsi mogą stać się celem cyberprzestępców. Informacje takie jak te dotyczące kont bankowych, klientów, projektów czy wartości kupowanych lub produkowanych towarów mogą wzbudzić zainteresowanie niezależnie od wielkości Twojej firmy. Najczęściej to właśnie małe i średnie firmy często są najbardziej atrakcyjne dla hackerów, ponieważ mają one słabsze zabezpieczenia w porównaniu z dużymi korporacjami.

Stormshield UTM idealny dla małych i średnich firm

Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów ochrony danych są urządzenia UTM, idealne dla małych i średnich firm ze względu na przystępne ceny oraz prostotę wdrożenia i obsługi z zachowaniem maksymalnej ochrony przed wirusami, malware czy cyberatakami.

Urządzenie UTM to wielofunkcyjna bramka bezpieczeństwa styku sieci z internetem, która zastępuje firewall, router oraz urządzenia VPN. Jako punkt brzegowy firmowej sieci, UTM zapewnia ochronę antywirusową, wykrywanie i zapobieganie włamaniom (IPS) oraz filtrowanie zawartości pakietów wysyłanych w sieci. Dzięki tym funkcjom dokładnie wiesz, gdy ktoś próbuje dostać się do Twojej sieci.

 

Najwyższa prędkość dla ważnych usług. Możliwość rozłożenia obciążenia sieci w urządzeniach UTM Stormshield zapewnia szybki dostęp dla najważniejszych rodzajów ruchu sieciowego. Ty decydujesz, co jest ważniejsze, a co może zaczekać, podczas gdy urządzenie pracuje za Ciebie.

 

Zwiększ produktywność pracowników. Filtrowanie stron pozwala na tworzenie polityk, które ograniczą odwiedzanie konkretnych stron www.

 

Ogranicz ryzyko w Twojej sieci. Blokowanie stron typu peer-to-peer, stron, które są znane z malware i wirusów oraz tych, które mogą być powiązane z phishingiem bądź kradzieżą tożsamości pomogą wyeliminować zbędne zagrożenia.

 

Chroń swoich użytkowników we wszystkich lokalizacjach. UTM Stormsheld oferuje użytkownikowi łączność VPN, dzięki czemu ma on dostęp do sieci w bezpieczny i łatwy sposób.

 

Monitoruj aktywność w centralnym panelu. Wybierając urządzenie Stormshield UTM możesz zarządzać konfiguracją i administracją swojego urządzenia i polityk, albo zobaczyć raport aktywności każdego użytkownika.